Kuuntelijan lista

Kuuntelijan lista

Arja Kääriä, Kangasala

ma 13.7. klo 3.02–3.54
Viimeisin

Ohjelma oman elämänsä musiikkitoimittajille. Juontajana Josper Knutas.

Aiemmat lähetykset

Arja Kääriä, Kangasala

ma 13.7. klo 3.02–3.54

2000-luvun levymyynnillä ja latauksilla mitattuna menestynein popsäveltäjä ja tuottaja on kotoisin ehkä hiukan odottamattomasta suunnasta...

Arja Kääriä, Kangasala: 1) The Shadows: Quartermasster's Stores 2) Leonard Cohen: Take This Waltz 3) The Righteous Brothers: Unchained Melody 4) Creedence Clearwater Revival: Who'll Stop The Rain 5) Rednex: Wish You Were Here 6) Simon & Garfunkel: The Sounds Of Silence 7) The Animals: House Of The Rising Sun 8) Buddy Holly: Peggy Sue 9) Matchbox: Rockabilly Rebel 10) Alma Cogan: Tennessee Waltz.

Uusinta maaliskuulta 2019.

Ilkka Reittilä, Helsinki.

ma 6.7. klo 3.02–3.54

"Meidän pitäisi käydä henkinen kaksintaistelu, mutta huomaan että olette aseeton."

Ilkka Reittilä, Helsinki:

1) Tony Bennett & Amy Winehouse: Body And Soul 2) Casey Abrams: Autumn Leaves 3) Robbie Williams & Frank Sinatra: It Was A Very Good Year 4) Tony Bennett & Lady Gaga: The Lady Is A Tramp 5) Michael Bublé: My Funny Valentine 6) Diana Krall: Let's Face the Music and Dance 7) Z League: Sakta vi gå genom stan 8) Scott Bradlee's Postmodern Jukebox feat. Haley Reinhart: Black Hole Sun 9) Suvi Teräsniska: 11. hetki 10) Aili Ikonen & Jukka Perko Avara: Mielen tuulimyllyt

Mira Vähänikkilä, Salo.

ma 29.6. klo 3.02–3.54

Itävaltalainen eropalvelu kasvattaa suosiotaan, ja wuhanilainen Fang Fang määrittelee sivistysvaltion.

Mira Vähänikkilä, Salo:

1) Fiona Apple: Criminal 2) J.J. Cale: No Time 3) Muddy Waters: Rollin' And Tumblin' Pt. 1 4) Greedy Pig: My Medicine Man 5) Edu Kettunen: Linnunluu 6) Rodrigo y Gabriela: Tamacun 7) Kirka: Okolona River Bottom Band 8) Tuomari Nurmio & Hoedown: You Hate Me And My Stetson Hat 9) Ninni Poijärvi & Mika Kuokkanen: Too Much Fun 10) The SteelDrivers: Ghosts of Mississippi

Kimmo Hyvärinen, Lappeenranta.

ma 22.6. klo 3.02–3.54

Toiset ovat kaikkialla kuivin suin, mutta toiset pääsevät Gambina-asemalle virkistäytymään.

Kimmo Hyvärinen, Lappeenranta:

1) Leo Jokela: Ei A, ei B, ei mitään 2) Matti Jurva Orkesteri solistina Jukka Poika: Heili soittaa saksofonia 3) Hildegard Knef: Das ist Berlin 4) Rauli "Badding" Somerjoki: Kapungin ja maaseudun lapset 5) Reino Helismaa: Kulkurilaulu 6) Van Morrison: Brown Eyed Girl 7) Monica Aspelund: Lauantaina kalastamaan 8) Nok Nok: Hotti nätti nuori äiti 9) Hille Ostrat & Tillu Trioga: Esmakordselt 10) Juha "Watt" Vainio: Kaulittu twist