Yöradio

Yöradio

Lauantaina klo 23-24

toissa päivänä klo 23.02–0.00
Viimeisin

Yöradio kuuluu Yle Radio Suomessa ja Ylex:ssä joka päivä klo 23.03-05.00. Juonnettua ohjelmaa yökyöpeleille.

Seuraava lähetys

Yöradio

tänään klo 3.54–4.00

Aiemmat lähetykset

Lauantaina klo 23-24

toissa päivänä klo 23.02–0.00

1. HEINÄSIRKKA - Faaraoiden salaisuus 2. SAINT ETIENNE - Who do you think you are? 3. PIIRPAUKE - Imala maika 4. MAIJA HAPUOJA - Syksy (kaksi vanhaa varista) 5. DON MCLEAN -Botanical gardens 6. JAAKKO TEPPO - Salakaato 7. THE DESPERADOS - Summer nights in Rhodos 8. CYNDI LAUPER - Unchained melody 9. WIITALA - Melkein ehjä sydän 10. ANDY MCCOY - Maria, Maria 11. EAGLES - Tequila sunrise 12. MIKKO LEPPILAMPI & NINA TAPIO - Jotain jää 13. KIPPARIKVARTETTI - Kisällit kesällä 14. LEONARD COHEN - Suzanne

Perjantaina klo 23-24

pe 18.10. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Torstaina klo 23-24

to 17.10. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Keskiviikkona klo 23-24

ke 16.10. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Tiistaina klo 23-24

ti 15.10. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Maanantaina klo 23-24

ma 14.10. klo 23.02–0.00

Laura Haikala

Sunnuntaina klo 23-24

su 13.10. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Lauantaina klo 23-24

la 12.10. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Perjantaina klo 23-24

pe 11.10. klo 23.02–0.00

Laura Haikala

Torstaina klo 23-24

to 10.10. klo 23.02–0.00

Maija Salminen

Keskiviikkona klo 23-24

ke 9.10. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Tiistaina klo 23-24

ti 8.10. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Maanantaina klo 23-24

ma 7.10. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Sunnuntaina klo 23-24

su 6.10. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Lauantaina klo 23-24

la 5.10. klo 23.02–0.00

Laura Haikala

Perjantaina klo 23-24

pe 4.10. klo 23.02–0.00

Laura Haikala

Keskiviikkona klo 23-24

ke 2.10. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Tiistaina klo 23-24

ti 1.10. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Maanantaina klo 23-24

ma 30.9. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Sunnuntaina klo 23-24

su 29.9. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Lauantaina klo 23-24

la 28.9. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Perjantaina klo 23-24

pe 27.9. klo 23.02–0.00

Vellu Salminen

Maanantaina klo 23-24

ma 23.9. klo 23.02–0.00

Olli Haapakangas

Sunnuntaina klo 23-24

su 22.9. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora

Lauantaina klo 23-24

la 21.9. klo 23.02–0.00

Lasse Olkinuora