Tero Liete - Rocktoimittajan illallinen

Tero Liete - Rocktoimittajan illallinen

Springsteen-jatkot lainahöyhenissä!

toissa päivänä klo 20.08–21.00
Viimeisin

Musiikiillinen voileipäpöytä, josta löytyy paikoin tukevampaakin purtavaa. Pöydän kattaa ja musiikkia lähes kaikkiruokaisille valitsee Tero Liete.

Aiemmat lähetykset

Springsteen-jatkot lainahöyhenissä!

toissa päivänä klo 20.08–21.00

1. Rick Springfield: Bruce 2. Bruce Springstone: Bedrock rap 3. Cheech & Chong: Born in the East LA 4. Eric Church: Springsteen 5. Rytmirotat: Mä oon Boss 6. Pepe Willberg: Mennään Rööperiin 7. Manfred Mann’s Earth Band: Spirits in the night 8. Allan Clarke: If I was the priest 9. Ulf Lundell: Sanna (nyårsafton 1983) 10. Badly Drawn Boy: Thunder road

Springsteen-jatkot lainahöyhenissä!

toissa päivänä klo 18.08–19.00

1. Rick Springfield: Bruce 2. Bruce Springstone: Bedrock rap 3. Cheech & Chong: Born in the East LA 4. Eric Church: Springsteen 5. Rytmirotat: Mä oon Boss 6. Pepe Willberg: Mennään Rööperiin 7. Manfred Mann’s Earth Band: Spirits in the night 8. Allan Clarke: If I was the priest 9. Ulf Lundell: Sanna (nyårsafton 1983) 10. Badly Drawn Boy: Thunder road

Illallispöytä seilaa Bahamalta Kalevalaan!

su 22.9. klo 2.02–2.54

1. Beginning Of The End: Funky Nassau 2. Ry Cooder: We shall be happy 3. Joseph Spence: Sloop John B: 4. Incredible String Band: A very cellular song 5.North Mississippi Allstars: I bid you good night 6. Nick Lowe & Los Straitjackets: Tokyo Bay 7. Michael Monroe: Last train to Tokyo 8. Faarao Pirttikangas & Nuubialaiset: Laulut luoduille 9. Tuomari Nurmio:Tulikipinä 10. Kollaa kestää: Syksy 11. The Stereophonics: Maybe tomorrow

Illallispöytä seilaa Bahamalta Kalevalaan!

su 15.9. klo 20.08–21.00

1. Beginning Of The End: Funky Nassau 2. Ry Cooder: We shall be happy 3. Joseph Spence: Sloop John B: 4. Incredible String Band: A very cellular song 5.North Mississippi Allstars: I bid you good night 6. Nick Lowe & Los Straitjackets: Tokyo Bay 7. Michael Monroe: Last train to Tokyo 8. Faarao Pirttikangas & Nuubialaiset: Laulut luoduille 9. Tuomari Nurmio:Tulikipinä 10. Kollaa kestää: Syksy 11. The Stereophonics: Maybe tomorrow

Illallispöytä seilaa Bahamalta Kalevalaan!

su 15.9. klo 18.08–19.00

1. Beginning Of The End: Funky Nassau 2. Ry Cooder: We shall be happy 3. Joseph Spence: Sloop John B: 4. Incredible String Band: A very cellular song 5.North Mississippi Allstars: I bid you good night 6. Nick Lowe & Los Straitjackets: Tokyo Bay 7. Michael Monroe: Last train to Tokyo 8. Faarao Pirttikangas & Nuubialaiset: Laulut luoduille 9. Tuomari Nurmio:Tulikipinä 10. Kollaa kestää: Syksy 11. The Stereophonics: Maybe tomorrow

Laulumaakareita ameriikanmaalta ja suomalaista sanataidetta

su 15.9. klo 2.02–2.54

1. Mari Rantasila: Äiti kielsi 2. Three Dog Night: Eli’s coming 3. Pepe ja Paradise: Sotilaat kansat maat 4. Hoyt Axton: Boney fingers 5. Danny: Ristiin rastiin 6. Seppo Närhi: Paltamon kaunein 7. Amazing Rhythm Aces: Third rate romance 8. Amazing Rhythm Aces: The end is not in sight 9. Amazing Rhythm Aces: Burning the ballroom down 10. Rolling Stones: Wild horses 11. Kaseva: Syksy

Laulumaakareita ameriikanmaalta ja suomalaista sanataidetta

su 8.9. klo 20.08–21.00

1. Mari Rantasila: Äiti kielsi 2. Three Dog Night: Eli’s coming 3. Pepe ja Paradise: Sotilaat kansat maat 4. Hoyt Axton: Boney fingers 5. Danny: Ristiin rastiin 6. Seppo Närhi: Paltamon kaunein 7. Amazing Rhythm Aces: Third rate romance 8. Amazing Rhythm Aces: The end is not in sight 9. Amazing Rhythm Aces: Burning the ballroom down 10. Rolling Stones: Wild horses 11. Kaseva: Syksy

Laulumaakareita ameriikanmaalta ja suomalaista sanataidetta

su 8.9. klo 18.08–19.00

1. Mari Rantasila: Äiti kielsi 2. Three Dog Night: Eli’s coming 3. Pepe ja Paradise: Sotilaat kansat maat 4. Hoyt Axton: Boney fingers 5. Danny: Ristiin rastiin 6. Seppo Närhi: Paltamon kaunein 7. Amazing Rhythm Aces: Third rate romance 8. Amazing Rhythm Aces: The end is not in sight 9. Amazing Rhythm Aces: Burning the ballroom down 10. Rolling Stones: Wild horses 11. Kaseva: Syksy

Kulttuurista omimista, mutta ei tomahawkeja vaan rauhanpiippua!

su 8.9. klo 2.02–2.54

1. Link Wray: Rumble 2. Buffy St. Marie: Until it’s time for you to go 3. Redbone: We were all wounded in Wounded Knee 4. Redbone: Come and get your love 5. Jukka Kuoppamäki: Wounded Knee 6. Peter LeFarge: Ballad of Ira Hayes 7. Johnny Cash: As long as the grass shall grow 8. Robbie Robertson: Somewhere down the crazy river 9. Donnie Fritts: We had it all 10. Dusty Springfield: Breakfast in bed 11. Kris Kristofferson: The Pilgrim: Chapter 33 12. FMEJ: Eksynyt löytää 3’42

Kulttuurista omimista, mutta ei tomahawkeja vaan rauhanpiippua!

su 1.9. klo 20.08–21.00

1. Link Wray: Rumble 2. Buffy St. Marie: Until it’s time for you to go 3. Redbone: We were all wounded in Wounded Knee 4. Redbone: Come and get your love 5. Jukka Kuoppamäki: Wounded Knee 6. Peter LeFarge: Ballad of Ira Hayes 7. Johnny Cash: As long as the grass shall grow 8. Robbie Robertson: Somewhere down the crazy river 9. Donnie Fritts: We had it all 10. Dusty Springfield: Breakfast in bed 11. Kris Kristofferson: The Pilgrim: Chapter 33 12. FMEJ: Eksynyt löytää 3’42

Kulttuurista omimista, mutta ei tomahawkeja vaan rauhanpiippua!

su 1.9. klo 18.08–19.00

1. Link Wray: Rumble 2. Buffy St. Marie: Until it’s time for you to go 3. Redbone: We were all wounded in Wounded Knee 4. Redbone: Come and get your love 5. Jukka Kuoppamäki: Wounded Knee 6. Peter LeFarge: Ballad of Ira Hayes 7. Johnny Cash: As long as the grass shall grow 8. Robbie Robertson: Somewhere down the crazy river 9. Donnie Fritts: We had it all 10. Dusty Springfield: Breakfast in bed 11. Kris Kristofferson: The Pilgrim: Chapter 33 12. FMEJ: Eksynyt löytää 3’42

Illallinen täyttä raitaa - ääniraitaa!

su 1.9. klo 2.02–2.54

1. Kalevauva.fi: Sorvin ääreen 2. Nina Simone: Work song 3. Samuli Putro: Työ 4. The Silhouettes: Get a job 5. The Steppenwolf: The Pusher 6. Vanilla Fudge: You keep me hanging on 7. Bob Seger: Ramblin’ gamblin’ man 8. Neil Diamond: Brother Love’s travelling salvation show 9. Beach Boys: Never learn not to love 10. Jukka Nousiainen ja Jahnukaiset: Missä olet Rapa-Eini 11. Rock Siltanen: Uskon Huuhkajiin 12. Räjäyttäjät: Sama vene 13. Muuan mies: Karhukaiset

Illallinen täyttä raitaa - ääniraitaa!

su 25.8. klo 20.08–21.00

1. Kalevauva.fi: Sorvin ääreen 2. Nina Simone: Work song 3. Samuli Putro: Työ 4. The Silhouettes: Get a job 5. The Steppenwolf: The Pusher 6. Vanilla Fudge: You keep me hanging on 7. Bob Seger: Ramblin’ gamblin’ man 8. Neil Diamond: Brother Love’s travelling salvation show 9. Beach Boys: Never learn not to love 10. Jukka Nousiainen ja Jahnukaiset: Missä olet Rapa-Eini 11. Rock Siltanen: Uskon Huuhkajiin 12. Räjäyttäjät: Sama vene 13. Muuan mies: Karhukaiset

Illallinen täyttä raitaa - ääniraitaa!

su 25.8. klo 18.08–19.00

1. Kalevauva.fi: Sorvin ääreen 2. Nina Simone: Work song 3. Samuli Putro: Työ 4. The Silhouettes: Get a job 5. The Steppenwolf: The Pusher 6. Vanilla Fudge: You keep me hanging on 7. Bob Seger: Ramblin’ gamblin’ man 8. Neil Diamond: Brother Love’s travelling salvation show 9. Beach Boys: Never learn not to love 10. Jukka Nousiainen ja Jahnukaiset: Missä olet Rapa-Eini 11. Rock Siltanen: Uskon Huuhkajiin 12. Räjäyttäjät: Sama vene 13. Muuan mies: Karhukaiset