Sekahaku

Sekahaku

Sinun luoksesi soudan yli välkkyvän veen

toissa päivänä klo 18.02–18.50
Viimeisin

Sekahaku on rautaisannos tanssittavan iskelmämusiikin ystäville. Ohjelma tarjoilee musiikin muodossa tanssilavatunnelmia, pyörähdyksiä parketilla ja paritanssin ilosanomaa. Toimittajana Tarja Närhi. Lähetä sähköpostia ohjelmaan: seka.haku@yle.fi Postiosoite: Sekahaku, PL 81, 00024 Yleisradio

Aiemmat lähetykset

Sinun luoksesi soudan yli välkkyvän veen

toissa päivänä klo 18.02–18.50

Neitosen ensimmäinen tanssimatka ja vanhan parin viimeinen yhteinen Sekahaku - tarinoita elävästä elämästä on mukana tanssi-iskelmän ystävien Sekahaussa. Toimittajana Tarja Närhi.

1. Teuvo Oinas: Brysselin yö 2. Eila Pienimäki: Vanhan veräjän luona 3. Reijo Taipale: Tähdet meren yllä 4. Harri Nuutinen: Maalaispojan balladi 5. Juha Suominen: Tumma yö 6. Donna Arima: Tunturisatu 7. Marjatta Leppänen: Neito lähteellä 8. Henry Theel: Sulamith 9. Frederik: Linda, Linda 10. Lasse Hoikka: Meitä enkelit koskettaa 11. Matti Jurva ja Ramblers-orkesteri: Yöllinen tango (Tango Notturno) 12. Pentti Kumpulainen: Jokijärvi humppa

Sinun luoksesi soudan yli välkkyvän veen

toissa päivänä klo 15.30–16.18

Neitosen ensimmäinen tanssimatka ja vanhan parin viimeinen yhteinen Sekahaku - tarinoita elävästä elämästä on mukana tanssi-iskelmän ystävien Sekahaussa. Toimittajana Tarja Närhi.

1. Teuvo Oinas: Brysselin yö 2. Eila Pienimäki: Vanhan veräjän luona 3. Reijo Taipale: Tähdet meren yllä 4. Harri Nuutinen: Maalaispojan balladi 5. Juha Suominen: Tumma yö 6. Donna Arima: Tunturisatu 7. Marjatta Leppänen: Neito lähteellä 8. Henry Theel: Sulamith 9. Frederik: Linda, Linda 10. Lasse Hoikka: Meitä enkelit koskettaa 11. Matti Jurva ja Ramblers-orkesteri: Yöllinen tango (Tango Notturno) 12. Pentti Kumpulainen: Jokijärvi humppa

Kukka kuihtumaton tää tunteemme on

ti 12.11. klo 3.02–3.50

1. The Vostok All Stars: Nikkelimarkka 2. Tarja Lunnas ja Reijo Taipale: Hän on yö 3. Tulipunaruusut: Aikaa nuoren rakkauden 4. Reijo Viita: Tumma ruusu 5. Lasse Hoikka ja Souvarit: Maarit Anneli 6. Tuula-Anneli Rantanen: Näin uneksin 7. Jussi Roponen: Muistoja vain 8. Kristiina Mäki: Jokijärven valssi 9. Pekka Juhani Oksanen: Muistojeni Julia 10. Ari Klem: Syysillan tuuli 11. Reijo Taipale: Ruusu joka vuodesta 12. Katri Helena: Tuuliviiri 13. Jörgen Petersen: Kaksi ruusua

Kukka kuihtumaton tää tunteemme on

la 9.11. klo 18.02–18.50

1. The Vostok All Stars: Nikkelimarkka 2. Tarja Lunnas ja Reijo Taipale: Hän on yö 3. Tulipunaruusut: Aikaa nuoren rakkauden 4. Reijo Viita: Tumma ruusu 5. Lasse Hoikka ja Souvarit: Maarit Anneli 6. Tuula-Anneli Rantanen: Näin uneksin 7. Jussi Roponen: Muistoja vain 8. Kristiina Mäki: Jokijärven valssi 9. Pekka Juhani Oksanen: Muistojeni Julia 10. Ari Klem: Syysillan tuuli 11. Reijo Taipale: Ruusu joka vuodesta 12. Katri Helena: Tuuliviiri 13. Jörgen Petersen: Kaksi ruusua

Kukka kuihtumaton tää tunteemme on

la 9.11. klo 15.30–16.18

1. The Vostok All Stars: Nikkelimarkka 2. Tarja Lunnas ja Reijo Taipale: Hän on yö 3. Tulipunaruusut: Aikaa nuoren rakkauden 4. Reijo Viita: Tumma ruusu 5. Lasse Hoikka ja Souvarit: Maarit Anneli 6. Tuula-Anneli Rantanen: Näin uneksin 7. Jussi Roponen: Muistoja vain 8. Kristiina Mäki: Jokijärven valssi 9. Pekka Juhani Oksanen: Muistojeni Julia 10. Ari Klem: Syysillan tuuli 11. Reijo Taipale: Ruusu joka vuodesta 12. Katri Helena: Tuuliviiri 13. Jörgen Petersen: Kaksi ruusua

Laulu tuo lemmestä kertoo näin

ti 5.11. klo 3.02–3.50

1. Aikamiehet: ltatuulen viesti 2. Anneli Sari: Tummanpunainen ruusu 3. Jarkko Lehti: Muistatko vielä, Kaija 4. Kalle Kulkevainen: Tiikerihai 5. Unto Satoranta: Sisarusten savotta 6. Reijo Taipale: Tule kanssani tanssimaan 7. Channel Four: Vuosien jälkeen 8. Tapani Kansa: Lapsuuden vala 9. Marjatta Leppänen: Sweety 10. Pepe Enroth: Unen tyttö 11. Ippe Mansikka: Kyynelten helminauha 12. Georg Malmstén ja Dallapé-orkesteri: Lumihiutaleita 13. Marja Raski: Aamuyö

Laulu tuo lemmestä kertoo näin

la 2.11. klo 18.02–18.50

1. Aikamiehet: ltatuulen viesti 2. Anneli Sari: Tummanpunainen ruusu 3. Jarkko Lehti: Muistatko vielä, Kaija 4. Kalle Kulkevainen: Tiikerihai 5. Unto Satoranta: Sisarusten savotta 6. Reijo Taipale: Tule kanssani tanssimaan 7. Channel Four: Vuosien jälkeen 8. Tapani Kansa: Lapsuuden vala 9. Marjatta Leppänen: Sweety 10. Pepe Enroth: Unen tyttö 11. Ippe Mansikka: Kyynelten helminauha 12. Georg Malmstén ja Dallapé-orkesteri: Lumihiutaleita 13. Marja Raski: Aamuyö

Laulu tuo lemmestä kertoo näin

la 2.11. klo 15.30–16.18

1. Aikamiehet: ltatuulen viesti 2. Anneli Sari: Tummanpunainen ruusu 3. Jarkko Lehti: Muistatko vielä, Kaija 4. Kalle Kulkevainen: Tiikerihai 5. Unto Satoranta: Sisarusten savotta 6. Reijo Taipale: Tule kanssani tanssimaan 7. Channel Four: Vuosien jälkeen 8. Tapani Kansa: Lapsuuden vala 9. Marjatta Leppänen: Sweety 10. Pepe Enroth: Unen tyttö 11. Ippe Mansikka: Kyynelten helminauha 12. Georg Malmstén ja Dallapé-orkesteri: Lumihiutaleita 13. Marja Raski: Aamuyö

Täynnä outoa taikaa

ti 29.10. klo 3.02–3.50

1. Hanne: Ainokainen ilta 2. Eija Sinikka: Muuttolintujen lähtö 3. Taisto Tammi: Kesän tango 4. Katri Helena: Syysunelma 5. Reijo Taipale: Lennä vapauteen 6. Eino Lehtinen: Tammerkosken jenkka 7. Amadeus Lundberg: Pohjolan yö 8. Reijo Viita: Unohtumaton ilta 9. Matti ja Teppo: Olen kiitollinen tänään 10. Olavi Virta: Kuin lapsena ennen 11. Taito Vainio: Ilta välimerellä 12. Ramblers-orkesteri: Muistan sua Elaine 13. Topi ja Toivottomat: Miehen pienet kyyneleet

Täynnä outoa taikaa

la 26.10. klo 18.02–18.50

1. Hanne: Ainokainen ilta 2. Eija Sinikka: Muuttolintujen lähtö 3. Taisto Tammi: Kesän tango 4. Katri Helena: Syysunelma 5. Reijo Taipale: Lennä vapauteen 6. Eino Lehtinen: Tammerkosken jenkka 7. Amadeus Lundberg: Pohjolan yö 8. Reijo Viita: Unohtumaton ilta 9. Matti ja Teppo: Olen kiitollinen tänään 10. Olavi Virta: Kuin lapsena ennen 11. Taito Vainio: Ilta välimerellä 12. Ramblers-orkesteri: Muistan sua Elaine 13. Topi ja Toivottomat: Miehen pienet kyyneleet

Täynnä outoa taikaa

la 26.10. klo 16.00–16.48

1. Hanne: Ainokainen ilta 2. Eija Sinikka: Muuttolintujen lähtö 3. Taisto Tammi: Kesän tango 4. Katri Helena: Syysunelma 5. Reijo Taipale: Lennä vapauteen 6. Eino Lehtinen: Tammerkosken jenkka 7. Amadeus Lundberg: Pohjolan yö 8. Reijo Viita: Unohtumaton ilta 9. Matti ja Teppo: Olen kiitollinen tänään 10. Olavi Virta: Kuin lapsena ennen 11. Taito Vainio: Ilta välimerellä 12. Ramblers-orkesteri: Muistan sua Elaine 13. Topi ja Toivottomat: Miehen pienet kyyneleet

Sun kanssas onnesta haaveilin

ti 22.10. klo 3.02–3.50

1. Kai Lind: Keinu kanssani 2. Eino Grön: Carmen Sylva 3. Kari Piironen: Sateinen ilta 4. Jarkko Lehti: Sua ilman 5. Jukka Kuoppamäki: Kun yö on hiljaa 6. Agents ja Pate Mustajärvi: Tammerkoski 7. Kaisa ja kumppanit: Kevät 8. Esko Rahkonen: Pikku syntinen 9. Matti ja Teppo: Minä rakastan sua 10. Paula Koivuniemi: Ilman minua 11. Olavi Virta: Oh, el baion 12. Seija Järvinen: Ole armollinen 13. Rauli 'Badding' Somerjoki: Arpiset haavat

Sun kanssas onnesta haaveilin

la 19.10. klo 18.02–18.50

1. Kai Lind: Keinu kanssani 2. Eino Grön: Carmen Sylva 3. Kari Piironen: Sateinen ilta 4. Jarkko Lehti: Sua ilman 5. Jukka Kuoppamäki: Kun yö on hiljaa 6. Agents ja Pate Mustajärvi: Tammerkoski 7. Kaisa ja kumppanit: Kevät 8. Esko Rahkonen: Pikku syntinen 9. Matti ja Teppo: Minä rakastan sua 10. Paula Koivuniemi: Ilman minua 11. Olavi Virta: Oh, el baion 12. Seija Järvinen: Ole armollinen 13. Rauli 'Badding' Somerjoki: Arpiset haavat

Sun kanssas onnesta haaveilin

la 19.10. klo 16.00–16.48

1. Kai Lind: Keinu kanssani 2. Eino Grön: Carmen Sylva 3. Kari Piironen: Sateinen ilta 4. Jarkko Lehti: Sua ilman 5. Jukka Kuoppamäki: Kun yö on hiljaa 6. Agents ja Pate Mustajärvi: Tammerkoski 7. Kaisa ja kumppanit: Kevät 8. Esko Rahkonen: Pikku syntinen 9. Matti ja Teppo: Minä rakastan sua 10. Paula Koivuniemi: Ilman minua 11. Olavi Virta: Oh, el baion 12. Seija Järvinen: Ole armollinen 13. Rauli 'Badding' Somerjoki: Arpiset haavat