Yle Sámi Radio

Sámi musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

eilen klo 17.30–18.00
Viimeisin

Sami musihkka

Seuraava lähetys

Sámi musihkka

tänään klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Aiemmat lähetykset

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

eilen klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

toissa päivänä klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

ti 15.9. klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

ma 14.9. klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

pe 11.9. klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

to 10.9. klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

ke 9.9. klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

ti 8.9. klo 17.30–18.00

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

pe 4.9. klo 17.30–18.00

WIMME - Wind (Biegga / Tuuli) SOFIA JANNOK - Boom PIERA JOVNNA SOMBY - Moai geahcaletne (I hear you knocking) PÁVVA - Ševnjut ELINA ISRAELSSON - Bednagam ja mässam BIRET RISTIN SARA - Uvjagoalkin SAGITTARIUS - Eallimen MARINA GRINCHUK - Vijde ja munn puerne

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

ke 2.9. klo 17.30–18.00

ALMETJH TJÖÖNGHKEME - Ohtseme VILDÁ - Remember your name (part 1) (& Willows & Soleil Launiere) MIKKEL GAUP - Nillas yoik CATARINA UTSI - Aigi alga oddasit HEIDI JULIANA GAURILOFF - Oocci (Etsijä) MÅSÖ - Reabbá sieidi (Crab god) SIV HERMANSEN - Nastemanazat NILS HENRIK BULJO - Ijaid, beaivviid nai

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

ti 1.9. klo 17.30–18.00

TUU'L & TÄÄ'L - Sää'nte'mes Saakk AUNE KUUVA/ANJA WEST/ILMARI MATTUS -Kualastejee laavla AILU VALLE - Dušši dušše duššat 2020 LENA SUSANNE GAUP/SARA MARIELL - Ingrid Mari-Anne luohti ELEN SOLBRITT EIRA - Eallima algu ANTE AIKIO - Ruoktueatnamat IVVÁR - Zhakralhou KATARINA RIMPI - Vielggis sjnjuvtja

Sami musihkka

Sámi musihkka - Saamelaista musiikkia

ma 31.8. klo 17.30–18.00

TUNDRA ELECTRO - Biret Julianna VEIJO LÄNSMAN - Boazodilli ARVVAS - Siellosuodji/Soul shield WIMME - Paris HILDÁ LÄNSMAN - Tåga (& Alexia Galloway-Alainga & SOMBY - Čalmmeheamet salas TRANSJOIK - Vajanakama INDIGENOUS BASTARDS - Gu'mppi